Yhteystiedot

Yhteystiedot

Hallinto

Erkki Lehtonen
Toimitusjohtaja
Puh. 050 385 7620
erkki.lehtonen@lekogroup.fi

 

Sama omistuspohja, yhteinen hallinto ja yhteiset liiketoiminta-alueet nivovat yhteen vahvan suuriin teollisuusratkaisuihin paneutuvan ryhmän.

Lehtosen Konepaja Oy

Haanmäentie 31
32810 Peipohja

Puh. 020 749 8650

Verkkolaskuosoite

FI2115883000010571
Operaattori Nordea
Välittäjän tunnus NDEAFIHH
Y-tunnus 0134132-5

Johto

Erkki Lehtonen
Toimitusjohtaja
Puh. 050 385 7620
erkki.lehtonen@lehtosenkonepaja.fi

Mikko Lehtonen
Varatoimitusjohtaja
Puh. 050 385 7634
mikko.lehtonen@lehtosenkonepaja.fi

Muut yhteystiedot

Anu Lehtonen
Puh. 044 349 4867

Auli Mäkivirta
Puh. 0400 998 222

Sanna Tammi
Puh. 050 533 7848

hallinto@lehtosenkonepaja.fi

Rami Varpela
Puh. 050 436 6142

Pekka Leino
Puh. 0400 388 766

Juha Johansson
Puh. 050 385 7622


Riku Purra
Puh. 050 385 7644

Timo Räsänen
Puh. 040 841 5868

Janne Korsman
Tuotannon työnjohto
Puh. 040 350 0551

 

Marko Aalto
Tuotannon työnjohto
Puh. 0400 885 227

 

Kimmo Rajala
Tuotannon työnjohto
Puh. 050 385 7628

 

Rami Mastomäki
Tuotannon työnjohto
Puh. 040 650 1056

TK-Vilmet Oy

Teollisuustie 14
35700 VILPPULA

puh. 03 471 7800
vilmet(at)tk-vilmet.fi

Toimitusjohtaja / Myynti

Juha Mäkelä
puh. 050 064 3188
juha.makela@tk-vilmet.fi

Erityistehtävät ja myynnin tuki

Lasse Tyynysniemi
puh. 050 524 3421
lasse.tyynysniemi@tk-vilmet.fi

Siirtoruuvi Oy

Pajatie 2-6
21870 Riihikoski

Puh. 02 4864 960

Myynti

Hannu Hurttila
puh. 0400 424 109
hannu.hurttila@siirtoruuvi.com

Mikko Kauppi
Puh. 0400 314 541
mikko.kauppi@siirtoruuvi.com

Heikki Tammela
Puh. 040 145 0434
heikki.tammela@siirtoruuvi.com

LEKO Engineering

Haanmäentie 31
32810 Peipohja

Puh. 020 749 8650

Myynti

Juha Pere
Puh. 050 385 7660
juha.pere@lehtosenkonepaja.fi

Hannu Vallimäki
Puh. 050 385 7626
hannu.vallimaki@lehtosenkonepaja.fi

Juho Koota
Puh. 040 501 4096
juho.koota@lehtosenkonepaja.fi

LEKO FANS

Haanmäentie 31
32810 Peipohja

Puh. 020 749 8650

Myynti New Build

Peter Lönnqvist
Puh. 040 168 4824
peter.lonnqvist@lekogroup.fi

Timo Kaven
Puh. 040 145 5285
timo.kaven@lekogroup.fi

Myynti After Sales

Marko Jaatinen
Puh. 040 136 6608
marko.jaatinen@lekogroup.fi

Mikael Korhonen
Puh. 0500 618638
mikael.korhonen@lekogroup.fi

LEKO Constructions

Haanmäentie 31
32810 Peipohja

Puh. 020 749 8650

Myynti

Juha Pere
Puh. 050 385 7660
juha.pere@lehtosenkonepaja.fi

Hannu Vallimäki
Puh. 050 385 7626
hannu.vallimaki@lehtosenkonepaja.fi

Juho Koota
Puh. 040 501 4096
juho.koota@lehtosenkonepaja.fi